Mutlucell | Kurumsal | Sıkça Sorulan Sorular

Toplu SMS Nedir?
Toplu SMS, internet üzerinden tek bir tıklama ile binlerce kişiye direk ulaşmanızı sağlayan bir iletişim çözümüdür. Toplu SMS ile müşterilerinizi bilgilendirebilir, öğrencilerinize veya velilerinize hatırlatmalar yapabilir, telefon listenizdeki kişilerin özel günlerini otomatik olarak kutlayabilirsiniz.
Ulaşmayan SMS'lerden ücret alınıyor mu?
Hayır. Mutlucell toplu sms sisteminde ulaşmayan sms'lerden ücret alınmaz. Mesaj gönderilen numaranın çalışmaması veya geçersiz numara olması durumunda sms kredileri kullanıcının hesabına anında iade edilir. Mesaj gönderilen telefon numarası geçerli bir numara olup kapalı durumda ise 24 saat boyunca telefonun açılması beklenir, eğer 24 saat sonunda telefon açılmaz ve mesaj iletilemezse krediler hesaba iade edilir.
Yurt Dışına Toplu SMS gönderebilir miyim?
Evet. Mutlucell'in dünyanın önde gelen gsm operatörleri ile yapmış olduğu anlaşmalar sayesinde 100'den fazla ülkeye toplu sms gönderebilirsiniz. Yurtdışına gönderilen sms'lerin birim fiyatlarını toplu sms tarifeleri sayfamızdan öğrenebilirsiniz.
Kullandığım bir yazılım üzerinden Toplu SMS gönderebilir miyim?
Evet. Mutlucell Api kodları ile kullandığınız, muhasebe, e-ticaret, dershane, stok takip, fatura vb. uygulamalar içerisinden toplu sms gönderimi yapabilirsiniz. Yazılımcılarınız veya program satın aldığınız yazılım firmaları api kodlarımızı uygulamalarına kolayca entegre edebilir. Mutlucell teknik destek ekibi entegrasyon sürecinde ve sonrasında daima yanınızdadır.
Cep telefonu rehberime Toplu SMS gönderebilir miyim?
Evet. Android veya IOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlarınıza ve tabletlerinize Mutlucell Toplu SMS uygulalamasını yükleyerek, cihaz rehberine başlıklı toplu sms gönderebilirsiniz.Cihaz üzerinden web panelinizdeki gruplarınıza toplu sms gönderebilir, raporlarınızı kontrol edebilir ve kontör yükleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
Gönderilen SMS'lerin raporlarını kontrol edebilir miyim?
Evet. Toplu SMS sistemi üzerinden gönderilen mesajların raporlarını isterseniz web paneli üzerinden isterseniz de mobil uygulamalarımızdan anında görebilirsiniz. Mesajların iletilme saatlarini, mesaj metinlerini ve mesajın başarılı olup olmadığı bilgilerini kontrol edebilirsiniz.
Sabit Telefon Hizmetinden nasıl faydalanırım?
Mutlucell sabit telefon hizmetinden, sabit telefon numaranızı Mutlucel'e taşıyarak veya Mutlucell'den isterseniz coğrafi alan kodlu (0212, 0216, 0312...) istersenizde konumdan bağımsız 0850'li numaralar temin ederek faydalanmaya başlayabilirsiniz.
Numaramı Mutlucell'e nasıl taşırım?
Mutlucell web sayfasında bulunan "Numaramı Taşımak İstiyorum" butonuna tıkladığınızda açılan formu doldurarak numara taşıma işlemini başlatabilirsiniz. Formu doldurup gönderdiğinizde müsteri temsilcilerimiz sizi arayıp gerekli bilgileri aktaracaktır.
Mutlucell Sesli görüşme hizmetinde herhangi bir aylık sabit ücret öder miyim?
Hayır. Standart sabit telefonlardaki aylık ücret Mutlucell sabit telefon hizmetinde bulunmamaktadır. Mutlucell ile konuştuğunuz kadar ödersiniz. Sabit telefon tarifeleri sayfamızdan sesli görüşme birim fiyatlarımızı inceleyebilirsiniz.
Mutlucell sabit numaram ile nasıl görüşme yaparım?
Mutlucell'den aldığınız sabit telefon hizmetini, web sayfalarımızdan, bilgisayar masaüstüne kurulan soft phone uygulamaları üzerinden, IP telefonlar veya FXS / FXO adaptörleri ile standart sabit telefonlar üzerinden ve mobil uygulamalar ile cep telefonunuz üzerinden kullanabilirsiniz.
Yurt Dışını uygun fiyatlarla arayabilir miyim?
Evet. Mutlucell sabit telefon hizmeti ile 1. kademe ülkeler (Amerika, Kanada, İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Hollanda, Çin, Japonya ve daha fazlası) PSTN yönlerine yapılan aramalar yurt içi aramalar ile aynı birim fiyat üzerinden ücretlendirilir. Detaylı bilgi için sesli görüşme tarifeleri sayfamızı inceleyebilir veya Mutlucell çağrı merkezini arayabilirsiniz.
Mutlucell sabit hattım ile faks gönderip - alabilir miyim?
Evet. Mutlucell tarafından temin edilen faks numarası ile IP santral uygulaması üzerinden internetin olduğu her yerden faks gönderebilir veya faks alabilirsiniz. Bilgisayarınızda bulunan dosyaları faks olarak gönderebilir, gelen faksları mail adresinize yönlendirebilirsiniz.
Birden fazla çağrıyı aynı anda karşılayabilir miyim?
Evet. Mutlucell sanal santral hizmeti ile aynı anda birden fazla çağrı karşılayabilir ve çağrı merkezinizin arayan herkese cevap verebilmesini sağlayabilirsiniz. Arayan kişileri hazır anonslar ile bilgilendirebilir veya istedikleri departmanlara yönlendirebilirsiniz.
Ofis görüşmelerimi kayıt altına alabilir miyim?
Evet. Mutlucell sanal santral hizmeti ile dilediğiniz personelinizin görüşmelerini sürekli veya seçimli olarak kayıt altına alabilirsiniz. IP Santral uygulaması ile tüm görüşmelerinizi, tarih,süre, ücret ve lokasyon bazlı raporlayabilirsiniz. Dilerseniz kayıtları aylık olarak talep edebilirsiniz.
Ofis dışında iken Mutlucell numaram ile görüşme yapabilir miyim?
Evet. Akıllı cep telefonlarınıza yükleyeceğiniz MutluTalk uygulaması veya bilgisayarınıza yükleyeceğiniz soft phone uygulamaları ile internetin olduğu her yerden hiçbir ek ücret ödemeden ofis telefonunuz ile arama yapabilir ve çağrı karşılayabilirsiniz.
Diğer Mutlucell aboneleri ile yaptığım görüşmeler ücretlendirilir mi?
Hayır. Mutlucell sabit telefon hizmeti ile ofislerinizde çalışan personeliniz kendi arasında ve diğer tüm Mutlucell aboneleri ile dünyanın neresinde olursa olsun ücretsiz görüşür.